top of page

Hakkımızda

İklim krizi kaynaklı aşırı hava olayları, yaşamlarımızı her geçen gün daha fazla etkilemeye başladı. Bizlerse gençler olarak, gelecekte iklim krizinden ve çevre felaketlerinden en çok etkilenecek olan kuşağız. Ancak, çevre politikalarına ilişkin karar alma süreçlerinde yeterince temsil edilmiyoruz. İşte tam da bu nedenle okulumuzda ve çevremizde iklim krizi farkındalığını artırmak, sürdürülebilir uygulamaları yaymak ve iklim krizi mücadelesini yaşıtlarımıza anlatmak amacıyla 2018 yılında kurulduk. Kuruluşumuzdan bu yana çeşitli yürüyüşlere, takas şenliklerine, maratonlara ve konferanslara katıldık.

 

Bunlara ek olarak ilkini geçen yıl çevrimiçi olarak düzenlediğimiz KEL Ideathon’un (fikir maratonu) ikincisini bu sene 30 Eylül, 1 Ekim ve 2 Ekim’ de düzenleyeceğiz. Farklı okullardan, arka planlardan, dünya görüşünden gençleri etkinliğimizde bir araya getirerek yaratıcı ve interaktif bir düşünme ortamı oluşturmayı amaçlıyoruz. Böylece iklim krizine karşı yeni sürdürülebilir teknoloji fikirlerini bir de yaşıtlarımızdan dinleme ve kuruluşlara bu konuda ilham olma fırsatını yakalayacağız. Başka bir hedefimiz ise katılımcıların “bugünlerini ve geleceklerini etkileyen” bu kriz hakkında yeterli donanımı elde ederek etrafını bilinçlendirebilecek yetkinliğe gelmesidir.

 

Kabataş Erkek Lisesi Çevre Topluluğu olarak çevre ve iklim temalı konferansları okulumuzda bir gelenek haline getirmek için çalışıyoruz. Her alanda gelişme ve ilerlemeye öncülük eden okulumuzun, çevre politikaları ve iklim kriziyle mücadele konusunda da ülkemizdeki gençlere esin kaynağı olmasını öngörüyoruz. Dünyanın ve toplumların son yıllarda kolektif biçimde nasıl bir noktaya evrildiğini görüyor, daha iklim dostu ve sürdürülebilir bir gelecek için düzenlediğimiz fikir maratonu konferansıyla ses yükseltiyoruz. Bkz. KEL Ideathon

Takip edin

  • Siyah Instagram Simge
  • LinkedIn
bottom of page